Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ana Sayfası   


TanıtımTarihçe

 

1976 yılında kurulan Tokat Meslek Yüksekokulumuz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı iken 2809 sayılı kanunla Cumhuriyet Üniversitesine ve daha sonrada 1992 yılında 3837 sayılı kanunla Gaziosmanpaşa Üniversitesine bağlanmıştır.

 

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü’nün, Tokat Meslek Yüksekokulunun Tokat Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu  ve Tokat Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak ikiye ayrılması konusundaki teklifinin Yükseköğretim Genel Kurulunun 01/03/2013 tarihli toplantısında 2547 Sayılı Kanun’un 2880 Sayılı Kanun’la değişik 7/d-2 ve 7/h maddeleri uyarınca kabul edilmesi ile Tokat Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu kurulmuştur.

 

Tokat Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuz halen normal öğretimde Elektrik, Harita ve Kadastro, İnşaat Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Makine, Gaz ve Tesisat Teknolojisi, Tekstil Teknolojisi Bilgisayar Programcılığı, Mobilya ve Dekorasyon ve Seracılık olmak üzere 10 program; ikinci öğretimde ise Bilgisayar Programcılığı, Elektrik, Harita ve Kadastro, İnşaat Teknolojisi,  Mobilya ve Dekorasyon, Makine, Gaz ve Tesisat Teknolojisi  olmak üzere 7  programda eğitim-öğretime devam edilmektedir.

 

Misyon

Tokat Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunun misyonu; başta Atatürk İlke ve İnkılâpları olmak üzere ülkemizin temel değerlerini özümsemiş, evrensel geçerliliği olan bilgilerle donatılmış bireyler yetiştirmektir. Özgürlükçü ortamda, hoşgörü ve birey mutluluğunu esas alan katılımcı ve yaratıcılığı ön plana çıkaran yönetim anlayışı ile başarıyı yakalamaktır.

 

Vizyon

Çağdaş, dinamik ve kaliteli eğitim-öğretim anlayışı ile Meslek Yüksekokulları arasında ayrıcalıklı, öğrenciler tarafından tercih edilen, mezunları aranan, bölgesel istihdam ve sanayi kesimi ile gerekli diyaloga açık, alanında en iyi ve saygın bir eğitim kurumu olmak.

 

 


Gaziosmanpaşa Üniversitesi

60150 Tokat / TÜRKIYE, Tel:+90 356 252 1616, Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2012© Tüm Hakları Saklıdır.